$528.00
Not for use with Alternating Treat Stairs.
Our adjustable safety gates make it easy to protect your team from the dangers of an elevated guardrail opening. This one gate is flexible enough to fit a large range of openings, reducing the need to measure every opening within your facility.
| Shipping Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Shipping Dimensions | 32 x 18 x 2 in |
| Color | Natural |
| Country of Origin | USA |
| Finish | Galvanized |
| Material | Carbon Steel |
| NMFC Number | 037257-02 |
| Overall Height | 25 |
| Overall Width | 20-30 |
| UNSPSC Code | 30162101 |
| Shipping Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Shipping Dimensions | 32 × 18 × 2 in |
| Color | Natural |
| Country of Origin | USA |
| Finish | Galvanized |
| Material | Carbon Steel |
| NMFC Number | 037257-02 |
| Overall Height | 25 |
| Overall Width | 20-30 |
| UNSPSC Code | 30162101 |