$54.90
Welded to the top landing of alternating tread stairs to provide a custom bolt pattern for mounting the stair.
11 gauge carbon steel, stainless steel or cast aluminum landing
¼” thick carbon steel, stainless steel, and aluminum extended mounting plate
| Shipping Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Shipping Dimensions | 24 x 12 x 2 in |
| Material | Carbon Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Iron Gray |
| Overall Width | 22.75 |
| UNSPSC Code | 30162101 |
| Country of Origin | USA |
| NMFC Number | 037257-02 |
| Shipping Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Shipping Dimensions | 24 × 12 × 2 in |
| Material | Carbon Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Iron Gray |
| Overall Width | 22.75 |
| UNSPSC Code | 30162101 |
| Country of Origin | USA |
| Technical Resources | Measurements, Dimensions |
|---|---|
| Design Resources | BIM, RVT, CAD Models |
| Warranty | Download |
| Installation | Download |